Dünya Etnospor Konfederasyonu (DEK) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen 6. Etnospor Kültür Festivali, İstanbul’da başladı. Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen festival yürek yakan görüntülere sahne oldu.
![](https://tercan-spor-haberleri.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/6-etnospor-kultur-festivalinde-yurek-yakan-anma-gazzeli-cocuklar-yasayabilseydi-bu-festivalde-oynayacakti-1-R3VnHTeq.jpeg)
Festival alanında ”Gazzeli çocuklar yaşayabilseydi bu festivalde oynayacaklardı” sloganıyla ayrılan özel bir bölümde, İsrail saldırılarında hayatını kaybeden çocukları temsilen ayakkabılar sergilendi.
![](https://tercan-spor-haberleri.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/6-etnospor-kultur-festivalinde-yurek-yakan-anma-gazzeli-cocuklar-yasayabilseydi-bu-festivalde-oynayacakti-2-x1InShhL.jpeg)
Ayrıca bebek katili soykırımcılara tepki için hazırlanan ‘Terörist İsrail’ pankartı dikkat çekti.